Hepsi Fan ©
Hoşgeldiniz
Hepsi Fan ©
Hoşgeldiniz
Hepsi Fan ©
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfakapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Konu Puanı

gta nın zaraları birkaç haberle

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
sinoş_eren
Moderatör
Moderatör
sinoş_eren

Kadın

gta nın zaraları birkaç haberle Vide
MesajKonu: gta nın zaraları birkaç haberle   gta nın zaraları birkaç haberle Icon_minitimePtsi Nis. 26, 2010 5:04 pm

GTA'daki gibi dolaşıp bırakacaktım"

Kahramanmaraş otogarında kaçırılan otobüs olayının altından ilginç bir hikaye çıktı. Çalan çocuk, çeşitli araçları çalarak ve verilen görevleri yerine getirerek puan kazanılan bir bilgisayar oyunundan esinlendiği anlaşıldı. 15 yaşındaki Özer Y., "GTA'daki gibi dolaşıp bırakacaktım" dedi.
JAPONYA'DA YASAKLANMIŞTI
Japonya’da 2005 yılında bazı kent meclisleri, şiddet içermesine rağmen bilgisayar ve konsol dünyasının en fazla satan oyunlarından Grad Theft Auto’nun, çocukları ve gençleri şiddete özendirdiği gerekçesiyle 18 yaşın altındakilere satılmasını yasaklamıştı.

amerika Birleşik Devletleri'nin Boston şehrindeki polis kuvvetleri geçtiğimiz günlerde belki meslek yaşantılarının en ilginç ihbarını aldılar. Gece saat 2:30'da polisi arayan bir anne polis güçlerinin acil olarak evine gelmesi gerektiğini söyledi. Bölgeye yakın devriye gezen iki polis memuru hızla kadının evine ulaştılar ve her türlü tehlikeyi göze almışlardı. Fakat karşılaştıkları sorun tam olarak onların beklediği problemlerden biri değildi...

Polisi arayan kadın, 14 yaşındaki oğlunu bilgisayar başından kaldıramadığı için polisten yardım istemişti. Grand Theft Auto ıV oynayan oğlunu polis zoruyla yatmak için ikna etmeye çalışan anne şunları söyledi: "Polis çağırdım çünkü annenize saygı göstermezseniz hayatta başka ne yapabilirsiniz ki? Normalde kiliseden bu konuda destek alıyorum ama o anda yalnızdım. Oğluma yardım etmek istiyorum ama ne yapacağımı bilemiyorum".

Tayland`da aşırı dozda şiddet sahneleri içeren Grand Theft Auto(GTA) adlı oyunun dağıtımı durduruldu. Karar, 18 yaşındaki Bangkoklu bir öğrencinin, 54 yaşındaki bir taksiciyi soyduktan sonra öldürmesi ve cinayeti de GTA adlı oyundan etkilenerek işlediğini itiraf etmesi üzerine alındı. Oyunun dağıtımını durduran THAI adlı şirketin Pazarlama ve Satış Direktörü Sakchai Chotikachinda, kararı `Bu cinayetten sonra GTA`nın piyasadan toplatılmasına ve satışlarının durdurulmasına karar verdik. Bundan sonra raflarda GTA yerine başka oyunlara yer vereceğiz` şeklinde açıkladı.

2003 yılında da William ve Josh Buckner adlı iki genç, oyundan etkilenerek cinayet işlemişti. Sözkonusu olayda öldürülenlerin ailesi, oyunun yapımcısı Rockstar Games ve Take-Two Interactive şirketleriyle oyunun satıldığı Wal-Mart marketler zinciri ve PlayStation 2`nin üreticisi Sony Computer Entertainment`a 246 milyon dolarlık dava açmış, fakat dava düşmüştü.
Dünya genelinde büyük bir fanatik kitleye sahip olan oyun ABD`de bir çete için çalışan Doğu Avrupalı bir göçmenin işlediği suçlar etrafında gelişiyor. Oyuna yönelik yoğun ilgi gerçekçi olmasına bağlanıyor. Sanalla gerçekliği karıştıracak kadar kendisine hakim olamayacaklar, bu oyundan uzak dursa iyi olur!
http://www.istedigingibi.forumm.biz

gta nın zaraları birkaç haberle

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası